Igaunijas valdība noteica jaunus ierobežojumus cīņā ar Covid-19, jo valstī pasliktinās epidemioloģiskā situācija. Ierobežojumi spēkā no 1. marta līdz mēneša beigām. Aizliegti pasākumi telpās, klātienes mācības notiks tikai 1.—4.klašu skolēniem. Sabiedriskās ēdināšanas iestādēs varēs uzturēties tikai līdz plkst. 18. Ierobežojumi noteikti tirdzniecības centros.
ASV apstiprinājušas Johnson & Johnson vakcīnu pret Covid-19. Tā ASV ir trešā apstiprinātā vakcīna. ES Zāļu aģentūra šo vakcīnu varētu apstiprināt marta sākumā. Jaunā vakcīna novērš īpaši smagu saslimšanu 85% gadījumu. Pacientam būs nepieciešama tikai viena vakcīnas deva, un to varēs uzglabāt ledusskapī. Eiropas Zāļu aģentūra piektdien provizoriski apstiprināja ASV farmācijas uzņēmuma Regeneron izstrādāto terapiju Covid-19 pacientu ārstēšanai, ko izmantoja arī ASV prezidenta Donalda Trampa ārstēšanai.
Lai cīnītos ar dezinformāciju par Covid-19, ASV Baltais nams aicinājis Facebook, Twitter, Alphabet Inc. un citus sociālo tīklu uzņēmumus palīdzēt apturēt dezinformācijas izplatīšanu, kas ļoti kaitē vakcinācijas īstenošanai.
ES noteica sankcijas augstām Krievijas amatpersonām saistībā ar opozicionāra Alekseja Navaļnija vajāšanu. Sankcijas attiecas uz Krievijas ģenerālprokuroru, Izmeklēšanas komitejas, Sodu izpildes dienesta vadību un Nacionālās gvardes komandieri. Šiem cilvēkiem būs liegts iebraukt ES, un viņiem piederošie aktīvi tiks iesaldēti. Līdzīgas sankcijas īstenos arī ASV.
Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs pārvests uz ieslodzījuma vietu Vladimiras apgabala Pokrovā. Savukārt ANO īpašie ziņotāji pavēstījuši, ka Navaļnija saindēšana ar Novičok pērn bijis brīdinājums Kremļa kritiķiem, un uzsvēra starptautiskas izmeklēšanas nepieciešamību. Tikmēr cilvēktiesību aizsardzības organizācija Amnesty International atsaukusi Navaļnijam šogad janvārī piešķirto sirdsapziņas cietumnieka statusu, jo dažus agrākos viņa izteikumus varot klasificēt kā naida runu.
Sestdien Maskavā un vairākās citās Krievijas pilsētās atcerējās 2015. gadā nogalināto politiķi Borisu Ņemcovu. Maskavā daži tūkstoši cilvēku nolika ziedus vietā, kur nošāva Ņemcovu.
Armēnijas premjerministrs Nikols Pašinjans pagājušajā nedēļā paziņoja, ka armija gatavojas sagrābt varu valstī, un aicināja savus atbalstītājus pulcēties Erevānas centrā. Savukārt Pašinjana opozicionāri prasa viņa atkāpšanos. Pašinjans pirmdien pavēstīja par nodomu rīkot referendumu par pāreju no parlamentāras uz pusprezidentālu pārvaldes formu, lai ieviestu kārtību valstī.
Ir arestētas visas septiņas personas, kuras turēja aizdomās par Maltas žurnālistes Dafnes Karuanas-Galicijas slepkavību 2017. gadā, paziņojusi policija. Aizturēto vidū ir nekustamo īpašumu un enerģētikas kompāniju magnāts Jorgens Fenečs, kas esot slepkavības pasūtītājs. Viņš savu vainu noliedz. Divi žurnālistes auto spridzināšanā vainotie jau stājušies tiesas priekšā, bet apsūdzētajam slepkavības organizēšanas starpniekam taksistam jau piespriests 15 gadu cietumsods.
47 demokrātijas aizstāvjiem un politiķiem Honkongas policija uzrādījusi apsūdzību sazvērestībā, lai sagrābtu varu. Viņiem draud mūža ieslodzījums.
Baltkrievijā pirmdien spēkā stājās izmaiņas administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz trīs reizes lielākus naudas sodus par dalību protesta akcijās.
Vācijas prokuratūra 12. februārī izvirzījusi apsūdzību par spiegošanu Krievijas labā pilsonim, kurš esot nodevis Bundestāga plānus GRU aģentam.
Itāļu arheologi senajā Pompeju pilsētā, kuru mūsu ēras 79. gadā apraka Vezuva pelni, atraduši greznu karieti. Šajā vietā savulaik bijis stallis, un 2018. gadā arheologi te atrada trīs zirgu atliekas.
Vācijas un Beļģijas muitas februāra sākumā atklāja vairāk nekā 23 tonnas kokaīna, kas bijis paslēpts sienu pildvielas tvertnēs un bijis domāts Nīderlandei.
The post Radars pasaulē appeared first on IR.lv.