Kad viedtālrunis jaudīgāks par datoru
Samsung Galaxy Note10+
Spozme, kas spozme! Vēl lielāks ekrāns laikam būtu iespējams tikai tad, ja tālrunim vispār nebūtu korpusa. Vienīgais «liekais» objekts ierīces sejā ir melnais pašiņu kameras caurums. Graciozi elegants un askētisks viedtālrunis, kas vizuāli šķiet vieglāks un gaisīgāks, nekā patiesībā sver. Pieļauju, ka vairumam cilvēku ikdienas darba dators ir jaudā švakāks par šo zvēru ar 12 GB operatīvo atmiņu un astoņkodolu procesoru. Šī pilnīgi noteikti ir tikšanās ar vienu no gada niknākajiem viedtālruņiem pasaulē, kuram var pievienot arī tastatūru, peli un monitoru, lai to lietotu kā klasisku darbstaciju. Note sērijai raksturīgais S Pen irbulis ļaus radīt piezīmes, skices, ērtāk un precīzāk vadīt lietotnes, taču to var izmantot arī kā tālvadības pulti prezentāciju, video vai mūzikas pārslēgšanai un arī attālinātai kameru vadībai. Kameras te pavisam četras, un no tām, protams, iegūsit labāko sniegumu, kādu Samsung var piedāvāt. Rezumējot — tāpat kā automašīnu tirgū, pamatvajadzībām varam iegādāties vienkāršu ikdienas auto, bet varam arī sevi iepriecināt un vairot radošo potenciālu ar jaudīgāko un ekstrām bagātāko modeli, kas konkrētajam ražotājam piedāvājumā. Par šo veiktspēju un kaifu arī atbilstoši maksāsim.Cena — aptuveni 1110 eiro.
Budžeta variants īstu bezvadu austiņu izvēlē
Xiaomi Redmi AirDots
Ir patīkami, ja mūziku no viedtālruņa vai datora varam baudīt bez jelkādiem traucējošiem vadiem, kas reizēm tomēr ierobežo mūsu kustību brīvību. Esam nonākuši laikmetā, kad savus iecienītos skaņdarbus vairāku stundu garumā varam klausīties ar miniatūra izmēra bezvadu austiņām, kas sver mazāk nekā viens Oreo cepums un kas vairs nemaksā pusi no vidusmēra viedtālruņa cenas. Redmi AirDots ir divi samērā vienkārša dizaina ausu aizbāznīši, kas spēj atskaņot mūziku un nodrošināt telefonsarunas no viedierīces ar Bluetooth 5.0 savienojuma starpniecību. Ņemot vērā cenu, ierīces dizainā jārēķinās ar parastu matētu plastmasu, kas itin viegli skrāpējas. Audioskanējuma kvalitāte patīkama, gana basīga, ja kādam tas aktuāli, taču negaidiet no tām brīnumus. Ar vienu uzlādi austiņas spēj skanēt līdz četrām stundām, bet uzglabāšanas un lādēšanas kārbiņā glabājas enerģija kopumā 12 skanēšanas stundām. Vienīgais kaitinošais mīnuss — ar austiņās iebūvētajām fiziskajām podziņām nav iespējams pārslēgt dziesmas un regulēt skaļumu. Mēs varam palaist vai nopauzēt mūzikas atskaņošanu, izsaukt balss asistentu, kā arī atbildēt uz telefonzvanu vai atcelt to. Kopumā par šādu cenu patīkamas un kompaktas bezvadu austiņas.
Cena — aptuveni 30 eiro.
Robots jaunās programmētāju paaudzes attīstīšanai
Photon Robot
Zināms, ka programmētāji ir vieni no pieprasītākajiem speciālistiem mūsdienu darba tirgū. Taču par programmētāju nepiedzimst — par tādu var kļūt, tikai mācoties, attīstoties un ejot laikam līdzi. Es kā interešu izglītības pedagogs varu apgalvot, ka programmēšanas pamatus var sākt apgūt jau sākumskolas vecumā, mūsdienu mācību līdzekļi un metodika to pieļauj. Photon ir Kickstarter projektā izaudzis robotiņš, kas izmantojams gan rotaļām mājās, gan mācībām skolās, taču abos gadījumos ļauj apgūt programmēšanas iemaņas no nulles līmeņa līdz pat kodēšanai Python un JavaScript valodās. Mācīšanās norisinās caur spēli un uzdevumiem, kas pakāpeniski kļūst arvien grūtāki. Mīlīgais robots ir aprīkots ar virkni dažādu sensoru, kas tam ļauj mijiedarboties ar apkārtējo vidi. Photon mācību lietotnes var izmantot praktiski jebkuras populārākās platformas viedierīcēs (Windows, MacOS, Android, iOS). Ir redzēti daudzi tamlīdzīgi mācību un rotaļu robotiņi no Tālajiem Austrumiem, taču šis tepat netālu, Polijā, radītais pozitīvi pārsteidz ar tiešām pārdomāto un kvalitatīvo mācību metodiku un programmatūru. Par to aizvadītajos gados arī attiecīgi nopelnīts ļoti plašs atzinību un apbalvojumu klāsts tehnoloģisko inovāciju, dizaina, zīmolvedības jomā nacionālā un Eiropas mērogā. Lai aug jaunā programmētāju paaudze!
Cena — aptuveni 230 eiro.
Publicitātes foto
The post Lūsis testē appeared first on IR.lv.